Technologie a produkt

DEX - včasné dodání na 20 světových trzích

Olga Fiedorowicz Product Owner

V oblasti DEX (Delivery Experience) nám záleží na co nejlepší zákaznické zkušenosti od okamžiku přípravy balíku ve skladu až po vyzvednutí na místě vhodném pro zákazníka.

Když vezmeme v úvahu, že působíme paralelně na 20 trzích s našimi značkami – MODIVO a eobuwie.pl – stává se oblast dodávek skutečnou výzvou. Pravidelně přidáváme nové dopravce a způsoby vyzvednutí. Chceme, aby si každý náš zákazník mohl své očekávané nákupy bez problémů donést přímo domů, na místo, do schránky na balíky nebo si je mohl vyzvednout v prodejně. Poskytujeme služby od několik desítek dopravců a způsobů doručení na všech trzích.

Zavádíme také systém track & trace, který zákazníkovi umožní přesně sledovat cestu zásilky. To do budoucna výrazně zjednoduší systém vrácení zboží. Záleží nám také na pohodlí zákazníka – práci plánujeme tak, abychom si zapamatovali jeho oblíbené způsoby doručení a zobrazili předpokládaný čas doručení tak, aby při nákupu online neměl zákazník žádné zábrany a mohl se volně ponořit do zážitku z nákupu.

Mikroservis, který nám pomáhá provádět tyto úkoly, je Dexter - založený na php 8.1/ postgresql 1.11/Symfony 5.4/králíkMQ, který komunikuje přes API s externím systémem pro sledování stavu zásilky. Tento systém je zodpovědný za odeslání objednávek spolu s jejich sledovacím číslem.

V budoucnu plánujeme rozšířit mechanismus sledování zásilek o předpovídání doby doručení a předkládání příslibu doručení našim zákazníkům.

MODIVO